Sagatavošanās operācijai

1. posms. Ārsta konsultācija

Plastiskās operācijas pamatā – ir konsultācija.
Protams, ka daudz izsmeļošas informācijas par plastisko ķirurģiju sniedz dažādi materiāli, kas tiek publicēti masu informācijas līdzekļos, grāmatās vai Internetā. Taču tas viss kopumā sniedz tikai vispārēju priekšstatu par procedūru, un vienīgi reāla tikšanās ar plastisko ķirurgu, kurš veiks plastisko operāciju, ļaus gūt pilnīgu priekšstatu par operācijas rezultātiem, kā arī visu to, kas vēl pacientam jāveic līdz tās uzsākšanai.

Ļoti svarīgi, lai pacienta ieceres būtu reālas, un vienīgi labi sagatavots un pieredzējis plastiskais ķirurgs spēj izvērtēt tos nosacījums, pēc kuriem iespējams paredzēt gaidāmās operācijas rezultātus.

Konsultācijas laikā plastiskais ķirurgs aplūkos un novērtēs to ķermeņa daļu, kura tiks operēta, un noteiks, vai pastāv kādi fizioloģiski faktori, kuri spētu negatīvi ietekmēt operācijas rezultātus.

Konsultācijas laikā ir ļoti svarīgi izanalizēt visus ar ķirurģisko procedūru saistītos riskus. Plastiskais ķirurgs vienmēr informēs klientu par paredzamajām riska iespējām viņa (vai viņas) konkrētajā gadījumā.

2. posms. Vispārējā sagatavošana

Pirms operācijas uzsākšanas pacientam ir jāinformē savs ārsts par visiem viņa lietojamajiem ārstniecības preparātiem. Pirmsoperācijas periodā bieži vien ir jāpārtrauc to zāļu lietošana, kuri pazemina asins recēšanu, piemēram, aspirīns. Šāda veida preparāti ir jāpārtrauc lietot 14 dienas pirms un nedēļu pēc operācijas. Pretsāpju līdzekļu lietošanas nepieciešamības gadījumā ir ieteicams acetilsalicilskābes saturošu preparātu vietā izmantot medikamentus, kuru sastāvā ir paracetamols vai kodeīns. Citi pretiekaisuma preparāti arī var pastiprināt brūču asiņošanu. Tāpēc ir svarīgi, lai pacients informētu ārstu par visiem lietojamajiem medikamentiem.
Pacientiem, kuriem ir raksturīga ilgstoša brūču dzīšana, asins nerecēšana, par to ir jāpaziņo ārstam konsultācijas laikā. Vairākas nedēļas pirms operācijas veikšanas tāpat ir arī regulāri jāpārbauda arteriālais spiediens.

Atsevišķos gadījumos ārsts iesaka pārtraukt orālo kontraceptīvo līdzekļu lietošanu, jo ir zināms, ka kontraceptīvi paaugstina trombu veidošanās risku.

Alkohols pats par sevi tieši neietekmē sadzīšanas procesu, taču, lietots lielos daudzumos, tas var negatīvi iedarboties uz asins recēšanas spēju. Tāpēc arī tiek rekomendēts ievērot mērenu alkohola lietošanu gan pirms, gan arī pēc šādas operācijas.

3. posms. Pirms operācijas

Vismaz 6 stundas pirms operācijas ir jāpārtrauc lietot pārtiku un šķidrumu. Dodoties uz klīniku, uzvelciet vai paņemiet līdzi ērtu apģērbu. Tā Jūs pēc procedūras jutīsieties ērtāk un komfortablāk. Nepiemirstiet, ka pēc operācijas Jūs nespēsiet vadīt automašīnu, tāpēc nepieciešamības gadījumā jau laicīgi parūpējieties par savu nokļūšanu mājās.
Pēc dažām operācijām noteiktu laika periodu ir jāvalkā kompresijas apakšveļa. Kompresijas veļu nodrošina klīnika.

Sagatavošanās operācijai ietver arī tādu svarīgu pasākumu kā pacienta fotografēšana. Fotogrāfiskā dokumentēšana plastiskajā ķirurģijā ir jo sevišķi svarīga salīdzinājumā ar jebkuru citu medicīnas sfēru. Protams, ir arī iespējams ar vārdiem raksturot ārieni, taču fotogrāfija spēj liecināt daudz izsmeļošāk. Pirms operācijas uzņemti fotoattēli veic vairākas svarīgas funkcijas. Tās kalpo par vērtīgu materiālu dokumentālajā reģistrācijā, apliecinot plastiskā ķirurga paveikto darbu, kā arī par svarīgu līdzekli rezultātu zinātniskā dokumentēšanā, kas sasniegti ar jauno ķirurģisko metožu palīdzību. Bez tam, pacients gūst arī gandarījumu, ieraugot fotoattēlos redzamās savas ārienes izmaiņas. Pacienti diezgan bieži tik lielā mērā ātri pierod pie savas jaunās ārienes, ka mēdz pat piemirst, kā ir izskatījušies patiesībā. Rezultātu pārbaudes gaitā saņemot savas fotogrāfijas, pacienti bieži vien iesaucas: “Vai tiešām es patiešām izskatījos šādi!”.

4. posms. Piekrišana operācijai (Līgums)

Vienīgi tad, kad pacients un ārsts ir savstarpēji vienojušies par operācijas nepieciešamību un izvērtējuši visus iespējamos riskus, piekrišana operācijai (līgums) tiek sagatavots parakstīšanai.

Lejupielādēt:
Piekrišana operācijai (līgums)
Nepieciešamo analīžu saraksts