Klasiska plastiskā ķirurģija vai lāzers?

Kad tiek pieminēta plastiskā operācija, cilvēki aizvien biežāk spriež par to, ka drošāk un vienkāršāk ir izmantot tās analoģisko variantu. Piemēram, gadījumos, kad tradicionālā veidā plastiskā ķirurģija tiek pielietota ar lielu uzmanību un ar ievērojamu daudzumu ierobežojumu – lai vizuāli uzlabotu kaklu, seju un dekoltē, labāk ir pielietot lāzeri, kas palīdzēs izlīdzināt grumbas un tikt galā ar pigmentācijas plankumiem, padarīt jaunāku, cik lielā mērā tas ir iespējams, vizuāli uzlabot problemātiskās zonas.

Tas viss ir taisnība, tomēr lāzers nav uzskatāms par tradicionālās plastikas aizvietotāju. Un, lūk, kāpēc.

Plastiskā operācija un tās pielietojuma joma.

Jāsāk jau ar to, ka tieši plastika sniedz noturīgāku, praktiski nemainīgu efektu. Un tā, plastiskā ķirurģija palīdz veiksmīgi tikt galā ar apvītušu roku ādu (brahioplastika), un atjaunot jebkuras ķermeņa daļas dabiskās kontūras. Lieta ir tāda, ka plastiskās operācijas pamatā ir iedarbība ne vien uz dziļākajiem ādas slāņiem, bet arī zemādas audiem, nodrošinot noturīgu (dažkārt mūžīgu) efektu.

Lāzers tiek izmantots ne tik lielā mērā globālai korekcijai, cik smalkajai apstrādei, ļaujot pacientam atbrīvoties no sīkiem defektiem, ādas novecošanas radītām problēmām, pigmentācijas plankumiem, mīmikas radītajām grumbām u.c. Citiem vārdiem runājot, tā pielietojuma pamatā ir pa lielākajai daļai kosmetoloģija, nevis tieši plastiskā operācija.

Un tāpēc, ja plastiskā ķirurģija (tradicionālā) paredzēta ārienes, ķermeņa kontūru uzlabošanai, tā formu pārveidošanai, tas nozīmē, kalpo par iedarbīgu ārējo izmaiņu līdzekli, tad lāzers palīdz atgūt dabisku ārieni un tikt galā ar nelieliem defektiem.

Un tā, plastiskā ķirurģija un lāzera kosmetoloģija (pielietojot ķirurga darbā lāzeri) strādā kopā, palīdzot viena otrai sasniegt ideālu, noturīgu rezultātu:

  • tradicionālā plastiskā ķirurģija veido ideālas ķermeņa formas, bet lāzera iedarbībā šīs ķermeņa formas sasniedz pilnību;,
  • plastika spēj tikt galā ar daudz lielākām defektu zonām, bet lāzers paredzēts daudz smalkākam darbam;
  • plastiskā operācija var vispirms izmantot lāzera kosmetoloģijas metodes un procedūras, kas ļauj sagatavot ķermeņa daļas ķirurga darbam.

Ir acīmredzami, ka ķirurga skalpeli (vai liposakcijas operācijās pielietojami instrumentu) salīdzināt ar lāzeri vai, pieņemsim, ultraskaņu nedrīkst. Tie visi ir mūsdienu plastiskās ķirurģijas bagātīgā arsenāla līdzekļi, kas nodrošina kopīgu rezultātu.