Krūšu operācija: metodes un mērķi

Krūšu operācija: metodes un mērķi

Viena no izplatītākajām operācijām, kuru ikdienu veic plastiskais ķirurgs, ir piena dziedzeru operācija. Pie kam, ja vēl piecpadsmit gadus atpakaļ lielākajai operāciju daļai bija tikai viens mērķis – krūšu palielināšana, tad šodien runa ir vienīgi par estētisko pusi, tas nozīmē – izveidot tieši tādas krūtis, kuras harmoniski saskanēs ar ķermeni kopumā.

Mūsdienu krūšu operācija – tas ir sarežģīts pasākumu komplekss, kas paredzēts tam, lai dāvātu pacientiem iespēju palielināt vai samazināt krūtis, piešķirot tām vēlamās formas, atjaunojot “zaudēto krāšņumu”. Vārdu sakot, tiek darīts viss, lai atgrieztu vai radītu skaistumu un harmoniju.

Ne tikai silikona krūtis, bet arī…

Jā, agrāk tika sevišķi lielītas šīs pašas silikona krūtis – veidojās iespaids, ka tieši silikons ir vienīgais pieejamais ķirurģijas līdzeklis, lai apmierinātu visas pacientu vēlmes. Visticamāk, ka tā arī bija. Taču pašlaik metodoloģija, kura ir pielietoja krūšu operācijām, ir ievērojami daudzveidīgāka, kas sakāms arī par ķirurga panāktajiem rezultātiem.

Piemēram, krūšu palielināšana ir veicama arī bez silikona izmantošanas. Piemēram, lipofilinga metodika ļauj veikt krūšu palielināšanu nevis ar silikona palīdzību, bet izmantojot pacientu taukaudus. Veiksmīgi paveikto krūšu operāciju procentuālais rādītājs, izmantojot lipofilingu, ir diezgan augsts.

Nereti ir gadījumi, kad ir nepieciešama nevis krūšu palielināšana, bet samazināšana – diskomforts, grūtības ar piemērota apģērba izvēli u.c. – tas viss ir par pamatu tam, lai samazinātu krūtis par izmēru vai pustoru.

Un šādā gadījumā ķirurgs neatteiks savu palīdzību: pateicoties uzlabotajai liposakcijas tehnikai – tumescentās liposakcijas rašanās – krūšu izmēru nomaiņa uz mazāku ir pilnībā iespējama un nekaitīga.

Un tā, krūšu operācija ir veicama ar visdažādākajām metodēm, sasniedzot paredzamus rezultātus:

  • krūšu operācijas ar mērķi palielināt krūšu dziedzerus (silikona krūtis, lipofilings);
  • krūšu samazināšanas operācijas (redukcija) – pielietojot liposakciju;
  • formas korekcija, nemainot esošos izmērus (savilkšana).

Mūsdienu plastiskā ķirurģija spēj tikt galā praktiski ar jebkādām problēmām: sākot ar krūšu formas atjaunošanu līdz pat to palielināšanai vai samazināšanai. Tas nozīmē, ka ar implantu pielietojumu operācijas neaprobežojas.