Plastiskā ķirurģija – visradošākā medicīnas joma

Plastiskā ķirurģija – visradošākā medicīnas joma

Šodien tāda lieta, kā „plastiskā ķirurģija” ir pazīstama droši vien pat bērniem. Taču ne gluži visiem ir zināms, ka šī medicīnas joma nav radusies pagājušajā gadsimtā.

Vēsturiskās ziņas liecina, ka Ēģiptē vēl 3 tūkstošus gadu pirms mūsu ēras tika praktizēts šis medicīnas virziens. Deguna, ausu, lūpu plastika tika veikta arī Ķīnā. Pie tam sākumā nebija pieejami tādi pakalpojumi, kā tauku atsūkšana vai acu formas maiņa. Pirmās plastiskās operācijas tika veiktas neatliekamas vajadzības dēļ. Un tā, Indijā karā zaudējušajiem zaldātiem vai neuzticīgām sievām tika nocirsti deguni, bet uzticami mediķi pielika visas pūles, lai atjaunotu pacientam pieklājīgu ārieni. Pirmajām veicamajām operācijās āda tika ņemta no sejas, tāpēc cilvēka ārējais izskats vienalga saglabājās biedējošs.

Šodien plastiskā ķirurģija ir guvusi milzīgu pieredzi, zināšanas un popularitāti, tāpēc daudzas ķirurģiskas iejaukšanās tiek paveiktas īsā laikā, bet atveseļošanās periods nav ilgstošs. Aizvien mazāk ir jāsaskaras ar sarežģītiem gadījumiem, tāpēc šis medicīnas virziens vairs nav uzskatāms par bīstamu.

Pakalpojumu veidi, ko piedāvā plastiskā ķirurģija:

  • atbrīvošana no grumbām un rētām;
  • vēdera, krūšu un citu ķermeņa daļu plastika;
  • sejas, krūšu, sēžas nostiepšana;
  • tauku atsūkšana problemātiskajām zonām.

Un tas vēl nav viss pakalpojumu uzskaitījums, ko pašlaik piedāvā šī plaši izvērstā medicīnas sfēra, kurā aktīvu praktisko ieguldījumu sniedz arī ārsta Kremņeva klīnika, risinot gan vieglus, gan arī ļoti sarežģītus jautājumus saistībā ar plastisko operāciju veikšanu.

Šodien plastiskā ķirurģija ir ļoti pārliecinoši ienākusi mūsu dzīvē, tāpēc arī televīzijas šova zvaigznes un labi pazīstami politiķi ar katru savu nodzīvoto gadu spēj izskatīties aizvien labāk, nekā iepriekš. Problēmas nesagādā arī liekais svars, jo vēdera plastika vai citu ķermeņa daļu korekcijas spēj nodrošināt vajadzīgos rezultātus. Atgūt formu iespējams dažu mēnešu laikā, nav svarīgi, cik daudz liekā svara uzkrājies.

Vai plastiskās operācijas sagādā kādu ļaunumu?

Patiesībā, neraugoties uz to, ka šī medicīnas sfēra strauji attīstās un sagādā aizvien labākus rezultātus, ir tomēr arī cilvēki, kurus plastiskā ķirurģija biedē un kuri ir pārliecināti, ka plastiskie ķirurgi noteikti kaut ko sabojās. Taču ir jāpiebilst, ka tā uzskata tie, kuri nav saistīti ar plastisko medicīnu, jo jau daudzus gadus notiek strauja attīstība operācijas tehniku un medicīnisko preparātu pielietojuma ziņā. Savas darbības laikā doktora Kremņeva klīnika nav palikusi uz vietas, bet gājusi kopsolī ar laiku, pilnveidojot sava personāla profesionālās iemaņas.