Rinoplastika - radoši un pārliecinoši

Rinoplastika - radoši un pārliecinoši

Rinoplastika jeb deguna formas korekcija ir visradošākā no plastikas ķirurģijas nozarēm, uzskata plastikas ķirurgs Andrejs Kremņevs. Un klīnika, kurā veic šādas operācijas, viņaprāt, ir patiešām nopietna klīnika.

Doktora Kremņeva klīnikas praksē deguna korekcijas operācijas turas trešajā, ceturtajā vietā popularitātes rangā – pēc krūšu palielināšanas, sejas vaibstu korekcijas un liposakcijas. Klientu, kurus vienkārši neapmierina sava deguna forma, nebūt nav vairums. Šajā klīnikā risina ne tikai gaumes jautājumus, bet arī problēmas, ko radījušas traumas un LOR operācijas, dažkārt arī nemākulīgu kolēģu – skaistumķirurgu darbošanās sekas. Vienkāršāk, protams, ir sākt neskartā lauciņā, taču ārstiem ar pieredzi bieži vien interesantāks šķiet izaicinājums: atjaunot gan proporcionāli patīkamu deguna formu, gan tā funkcijas, ko bojājuši audu ievainojumi vai skrimšļa defekti un pat trūkums.

Radošā pieeja deguna formas maiņai sākas ar datormodelēšanu. Izvēle ir klienta gaumes ziņā, taču ārsts pacientu konsultē par iespējām, kā arī par vēlmju atbilstību realitātei. Gadās, ka labi aprēķinātas operācijas laikā atklāj negaidītus sarežģījumus, tomēr degunam jāizskatās tā, kā iecerēts. Iecienītākās formas izmaiņas ir deguna kupra nogludināšana un seglveida iedobes izlīdzināšana, bieži jāiztaisno deguns, kas nošķiebts traumas rezultātā. Populāri ir lūgt sašaurināt platu vai saplacinātu deguna galiņu. Jebkurā gadījumā pacientam jāizprot deguna formas kompleksā būtība. Ja ķeras pie aristokrātiskā kūkuma, bieži vien darba gaitā jāpārveido viss, līdz pat degungalam

Ārsta uzdevums ir jūsu sejas centrālo objektu padarīt gan mākslinieciski pabeigtu, gan nevainojami darboties spējīgu kā ožas un elpošanas orgānu. Otrajā gadījumā – labojot funkcionālas problēmas – veic tā saukto septoplastiku, taču ar to bieži vien nepietiek, jo skrimšļa operācija vai kaulu pārbīde liek mainīt arī deguna ārējo formu.

Pirms operācijas pirmkārt tiek veikta anamnēze un nepieciešamās analīzes, lai pārliecinātos, vai iecerētā ķirurģiskā iejaukšanās ir pacientam pieļaujama. Dr. Kremņevs vairumā gadījumu dod priekšroku t. s. atklātajai jeb ārējai rinoplastikai, kas ļauj perfekti veidot deguna formu, noteiktā laukumā paceļot tā virsmas ādu. Pati operācija notiek vispārējā narkozē. Tā ir arī laika ziņā savietojama ar citām plastikas ķirurģijas manipulācijām, ja vien pacienta vispārējās veselības stāvoklis to pieļauj. Pēc deguna operācijas diennakti jāpaliek klīnikā, īpašs deguna formu fiksējošs pārsējs valkājams apmēram 5 – 7 dienas.

Pateicoties mūsdienu operāciju metodēm un tehnoloģiskajām iespējām, rehabilitācijas laiks ir sarucis tiktāl, ka jau pēc divām nedēļām rinoplastikas pacients var atgriezties darba dzīvē. Protams, ievērojot pēcoperāciju uzvedības noteikumus attiecībā uz sportošanu, saunas un pirts procedūrām u. tml. Galīgais rezultāts, tāpat kā jebkurai citai plastikas operācijai, vērojams pēc pusgada.