Visradošākā operācija – deguna korekcija jeb rinoplastika

Visradošākā operācija – deguna korekcija jeb rinoplastika

Mēdz teikt, ka pasaulē ir pietiekami daudz cilvēku, kuri ir neapmierināti ar savu deguna formu. Kaut arī nevienam no mums nav nācies ar to saskarties, tomēr šāda problēma pastāv. Lai uzzinātu, kā šādu problēmu risināt, KB Professional vērsās pie plastikas ķirurga Andreja Kremņeva. Un, lūk, ko viņš mums pastāstīja.

Deguna korekcija jeb rinoplastika.

Deguna korekcija ir ļoti plaša plastiskās ķirurģijas tēma. Es šādas operācijas uzskatu par vissarežģītākajām. Klīnikas un ārsta profesionālais līmenis ir nosakāms pēc tā, vai tiek veikta rinoplastika. Liposakcija ir ļoti izplatīta, to veic lielākajā vairumā klīniku, bet, lūk, deguns – tas ir patiesi nopietni. Mūsu plastiskās ķirurģijas klīnikā rinoplastika ir visprestižākā operācija, un mēs pret to attiecāmies ar vislielāko nopietnību. Taču tā nav vispopulārākā klientu vidū, pirmajā vietā – krūšu palielināšana. Rinoplastika stabili ieņem trešo un ceturto vietu pēc krūšu dziedzeru, sejas un liposakcijas operācijas.

Pirmoreiz un atkārtoti veikta Rinoplastika parasti tiek iedalīta pirmreizējā un otrreizējā. Pirmo reizi veikta deguna korekcija – tie ir gadījumi, kad pacients pie jums vēršas pirmo reizi, nekad iepriekš nav veicis šāda veida operācijas degunam. Mums tie ir sevišķi iecienīti pacienti, jo ar viņiem ir visvieglāk strādāt, nekas nav jāpārlabo, ieskaitot arī svešas kļūdas. Tie var būt pacienti ar iedzimtu deguna deformāciju vai tie, kuri nav apmierināti ar sava deguna iedzimtajām formām.

Mēdz gadīties arī tā, ka deguna deformācija ir iegūta traumas rezultātā. Ja savu neapmierinātību ar deguna formu visbiežāk pauž sievietes, tad ar traumas rezultātā iegūtām deguna deformācijām pie mums biežāk vēršas vīrieši. Otra pacientu kategorija – tie, kuriem deguna plastiskā operācija tiks veikta atkārtoti. Tas saistīts ar traumas radītajām sekām, kuru novēršanai operācijas veica LOR-ķirurgi, kā arī pēc plastiskās operācijas, kuras rezultātā iegūtā deguna forma pacientu nepamierina. Ar šādiem pacientiem ir grūtāk strādāt, jo jau ir radušās iekšējās deguna izmaiņas, izveidojušies rētaudi. Iepriekšējās operācijas laikā iespējams ir izņemti dažādi skriemeļi vai kaulu elementi. Šādām operācijām ir vajadzīga īpaša rūpība, tāpēc no profesionālā viedokļa tās ir daudz radošākas.

Lasīt tālāk