Visradošākā operācija – deguna korekcija jeb rinoplastika (2. daļa)

Visradošākā operācija – deguna korekcija jeb rinoplastika  (2. daļa)

Ne tikai estētisku apsvērumu dēļ

Mūsu galvenais mērķis – piešķirt degunam estētiskas formas. Šeit es nekādā ziņā negribētu lietot vārdu “skaists”, jo šāda skaistuma izpratne ir diezgan subjektīva, katram tā ir atšķirīga. Tomēr pastāv noteikti deguna estētiskie kritēriji, kas tiek vērtēti ar matemātiska modeļa palīdzību. Taču kad mēs veicam operāciju pēc iegūtām deguna traumām, tad risinām arī otru uzdevumu – funkcionālo. Un proti – caur degunu jāspēj normāli elpot, tam jājūt smaržas, tāpēc mēs paralēli risinām arī šādus divus uzdevumus: deguna forma un deguna funkcijas. Rinoplastikas radošais raksturs – tā ir visradošākā operācija visā plastiskās ķirurģijas piedāvāto pakalpojumu arsenālā. Jūs jautāsiet, kāpēc krūšu palielināšana nav uzskatāma par radošu operāciju? Tad var atbildēt – jebkura operācija – tas ir radošs darbs. Bet ja runa ir par krūtīm, tad visa radošā pieeja sākas un beidzas brīdī, kad mēs ar pacientu spoguļa priekšā izvēlamies implantus, pielaikojam to izmērus un formas. Bet pati operācija ir veicama vienīgi bez tehniskām kļūmēm, lai viss iznāktu lieliski. Savukārt deguna korekcija – šeit radošā pieeja aizsākas konsultācijas laikā, kad mēs ar datora palīdzību modelējam iespējamos variantus, tai turpinoties un beidzoties uz operācijas galda. Jo operācijas gaitā ir iespējamas neparedzēti sarežģījumi, par kuriem nav apspriests konsultācijas laikā, bet rezultātam ir jābūt tādam, kādu to ir vēlējies pacients.

Ko šādos gadījumos var darīt

Deguna kūkumu var iztaisnot. Deguna formas izliekumu jeb šķībumu arī iespējams izlabot. Klienti bieži vien vēršas mūsu klīnikā ar pārmērīgi platu degungalu, vēloties to pārveidot šaurāku. Traumu rezultātā iegūta nevienmērīga deguna forma – ir pārvēršama taisnā. Taču ir ļoti svarīgi, lai pacients saprastu, ka deguns – tam piemīt viengabalaina struktūra. Bieži vien pie mums vēršas ar lūgumu novērst vienīgi kumpumu. Bet ja mēs sākam novērst šo defektu, tad bieži vien deguna korekcija tiek pabeigta ar degungalu, jo deguna turpinājumam arī jābūt harmoniski pieskaņotam ieviestajai korekcijai.

Gadās, kad cilvēki ierodas nevis ar estētiskas dabas problēmu, bet gan funkcionāla rakstura. Ja pacientu neinteresē deguna āriene, bet gan traumas rezultātā iegūtas elpošanas problēmas, tad deguna funkcionalitātes uzlabošanai tiek veikta septoplastika. Taču parasti cilvēks pie plastikas ķirurga vēršas saistībā ar deguna ārienes uzlabošanu. Pie kam bieži mēdz būt tā, ka mēs nespējam uzlabot deguna funkcionalitāti bez tā formu korekcijām. Piemēram, ja ir radusies kaulu nobīde, tad bez rinoplastikas šāda problēma nav risināma.

Lasīt tālāk

Atpakaļ